اخبار

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: افزایش بازدهی سرمایه گذاری ها، یکی از سیاست های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکل ناترازی صندوق هاست.

اتهامات بی اساس علیه برخی مدیران متخصص و جهادی وزارت مردم، خللی در حرکت کلی ما ایجاد نخواهد کرد.
معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: افزایش بازدهی سرمایه گذاری ها، یکی از سیاست های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حل مشکل ناترازی صندوق هاست.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کاهش تعداد بیمه پردازان و افزایش تعداد مستمری بگیران، باعث ناترازی جدی صندوق های بازنشستگی شده است.

دکتر «احمد خانی نوذری» معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت­ وگو با خبرنگار مرکز روابط عمومی و اطلاع ‌رسانی وزارت متبوع با اشاره به برخی مشکلات موجود در تعدادی از صندوق ها، بیان کرد: یکی از سیاست­ های اصلی حل ناترازی صندوق­ ها، افزایش بازدهی سرمایه­ گذاری­ ها است.

خانی نوذری ادامه داد: در سال­ های گذشته علاوه بر محیط پرنوسان اقتصادی ایران، شاهد تغییرات جدی در ساختار جمعیتی ایران بوده ­ایم که علت اصلی چالش­ های صندوق­ های بازنشستگی است.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صندوق­ های بازنشستگی به دلیل واگذاری بنگاه­ ها به آنها به جای پرداخت نقدی دیون دولت، تبدیل به بزرگترین بنگاه ­های اقتصادی ایران شده­ اند، افزود: با سیاست­ گذاری­ های واحد و یکپارچه، چهار صندوق «بازنشستگی فولاد»، «بازنشستگی کشوری»، «بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر»و «سازمان تامین اجتماعی» که زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند می­ توان به تکمیل زنجیره­ ارزش و افزایش سودآوری دست یافت.

وی با اشاره به  نامگذاری سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زادیی­ ها گفت: دو راهبرد اساسی معاونت اقتصادی وزارت مردم، افزایش بازدهی سرمایه­ گذاری و شفافیت در بنگاه ­های اقتصادی صندوق­ های بازنشستگی تابعه وزارتخانه است.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این دو راهبرد اساسی معاونت با همکاری اداره کل امور بین الملل با هدف توسعه صادرات و همکاری با اداره کل بازرسی با هدف افزایش نظارت و شفافیت پی­گیری می­ شود.

خانی نوذری افزود: برای رسیدن به این اهداف اساسی، میزهای تخصصی حمل و نقل، نفت و انرژی، سیمان، گردشگری، ICT  و ... باهدف تکمیل زنجیره ارزش، سیاست­گذاری واحد و یکپارچه و هم افزایی بنگاه­ ها تشکیل می­ شود.

وی خاطر نشان کرد: تاکنون با هدف توسعه صادرات، نشست ­های متعددی با سفرای کشورهای مختلف در ایران برگزار شده است که این مسیر ادامه خواهد داشت.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به برخی تخریب­ ها و انتشار اخبار کذب و اتهامات علیه برخی از مدیران توانمند و خدوم مجموعه این وزارتخانه تاکید کرد: از زمان روی کارآمدن دولت انقلابی و مردمی آیت الله رئیسی و همچنین استقرار تیم متخصص در مجموعه وزارت مردم شاهد حجمی از تخریب ­ها، دروغ­ پراکنی ­ها و اتهامات بی­ اساس علیه اقدامات مردمی و انقلابی و جمعی از مدیران متخصص، خدوم و جهادی به ویژه مدیرکل امور بین الملل این وزارتخانه بوده ­ایم.

وی ادامه داد: بستر انتشار این اخبار جعلی نیز برخی فیک نیوزهای مواجب­ بگیر هستند که بدون هویت مشخص روزانه به اتهام ­زنی به مجموعه­های مختلف مشغول هستند؛ ریشه عمده این تخریب­ ها نیز کوتاه ­شدن دست گردانندگان فیک نیوزها از منافعی است که از بنگاه­ های اقتصادی تابعه این وزارتخانه بهره مند می­ شدند و اکنون در وزارت مردم این دست­ اندازی­ ها قطع شده است.

خانی نوذری تاکید کرد: طبیعتا مسیر و حرکت کلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه ­های مختلف از جمله شفافیت، مبارزه با فساد و پیشبرد اهداف بلندمدت به ویژه در حوزه بین ­الملل نه تنها متوقف نخواهد شد بلکه با سرعت بیشتری در این مسیر قدم برخواهیم داشت.

وی در پایان گفت: به جد معتقدیم این تخریب ­ها و اتهامات ذره­ای در مسیر حرکت کلی وزارت مردم تعلل ایجاد نخواهد کرد.

۴ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵
اداره کل روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید