اخبار

معاون اقتصادی وزارت کار تاکید کرد؛ لزوم توجه ویژه به استان های محروم در شاخص توسعه یافتگی آموزشی

معاون اقتصادی وزارت کار تاکید کرد؛ لزوم توجه ویژه به استان های محروم در شاخص توسعه یافتگی آموزشی
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پنجمین نشست شورای تحلیل آمار و اطلاعات این وزارتخانه بر تبادل اطلاعات و انتقال دانش و تجربه در میان ارکان نظام آماری کشور تاکید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت اله میرزائی هدف از برگزاری این نشست را هماهنگی، انسجام، ارتقای کیفیت گزارش ­های تحلیلی- آماری، تصمیم ­سازی و سیاست گذاری مبتنی بر آمارهای مستند عنوان کرد.

وی محاسبه شاخص توسعه یافتگی آموزش در سطح استان­ های کشور و نیز اندازه­ گیری شاخص­ های آموزشی در سطح شهرستان که برای اولین بار انجام شده است را کاری بسیار ارزنده دانست که وزارتخانه می ­تواند از نتایج آن­ها در حوزه ماموریت­ های خود بهره­ برداری کند.

میرزایی همچنین لزوم توجه ویژه به استان­ های محرومی مانند سیستان و بلوچستان که به لحاظ شاخص توسعه یافتگی آموزشی نیز نامطلوب بوده و دچار کمبود در ظرفیت­ ها و زیرساخت ­ها و فقر مالی و فرهنگی هستند را حائز اهمیت دانست.

پنجمین جلسه شورای تحلیل آمار و اطلاعات وزارتخانه به ریاست معاون امور اقتصادی و محوریت مرکز آمار و اطلاعات راهبردی و نمایندگان معاونت­ های وزارتخانه و مدیران آماری سازمان­ های وابسته و سایر صاحب نظران داخل و خارج از وزارتخانه در حوزه های آمار، اقتصاد، جامعه شناسی و حوزوی به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد.

این نشست در راستای تقویت پیوند نظام آماری کشور و نظام برنامه­ ریزی وزارتخانه و افزایش تعاملات و هم افزایی بین دستگاهی، با مشارکت معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

 گزارش "برابری و عدالت آموزشی" توسط وزارت آموزش و پرورش تشریح و وضعیت برابری و عدالت آموزشی از منظر شاخص­ های 20 گانه آموزشی، شاخص ضریب جینی آموزشی در میان استان ­ها و شهرستان­ های کشور و شاخص توسعه­ یافتگی آموزشی بررسی، تحلیل و پیشنهادات کاربردی برای سیاست گذاری ارائه شد.

۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید