اخبار

سومین نشست تخصصی اندیشکده آینده نگاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: بلاکچین و هوش مصنوعی، فناوری‌های پیشران بازار کار و اشتغال هستند.

معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: بلاکچین و هوش مصنوعی، فناوری‌های پیشران بازار کار و  اشتغال هستند.
برای حل مسائل اصلی و بحران‌هایی نظیر بیکاری، فقر گسترده و سطح پایین مهارت، استفاده از بلاکچین و هوش مصنوعی اجتناب‌ناپذیر است.

 

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی، معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این مطلب در سومین نشست تخصصی اندیشکده آینده‌نگاری گفت:  به‌طور مشخص، بلاکچین و هوش مصنوعی، فناوری‌های پیشران بازار کار، اشتغال و کسب‌‌وکار هستند.

حجت‌اله میرزائی در این نشست که  به معرفی روندها و پیش‌بینی آیندۀ فناوری اختصاص داشت بر  ضرورت بهره‌گیری از این فناوری‌های مؤثر تأکید کرد. او با بیان اینکه در سومین نشست تخصصی اندیشکده آینده‌نگاری سه سناریوی احتمالی ایران فناور، ایران مقلد فناوری و ایران سرگردان از حیث فناوری پیش‌بینی شده، افزود: برای دستیابی به ایران فناور و فعال، به الزامات نهادی، ساختاری و حقوقی  به طور محسوسی نیاز است.

وی تصریح کرد: در پایان دورۀ کامل نشست‌های تخصصی، سند آینده‌گری حوزۀ تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت نمایندگان حوزه‌های تخصصی تدوین و ارائه می‌شود. در این نشست که جمعی از نمایندگان حوزه‌های تخصصی حضور داشتند، رامین نواب‌پور، مدیرعامل بنیاد ملی توسعه فناوری، با موضوع «پیشران‌ها و چالش‌های معطوف به نوآوری و تحولات فناوری با رویکرد اشتغال» به ایراد سخنرانی پرداخت.

۲۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۴:۴۶
روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید