اخبار

معاون امور اقتصادی: شفافیت در شرکت‌ها و صندوق‌های وابسته به وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در اوج است

معاون امور اقتصادی: شفافیت در شرکت‌ها و صندوق‌های وابسته به وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی در اوج است
همایش تجلیل از عملکرد بنگاه‌های اقتصادی برتر تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه تحقق جهش تولید و رشد بهره‌وری و کارآیی با حضور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، و حجت‌الله میرزائی، معاون امور اقتصادی برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون امور اقتصادی این وزارتخانه در این همایش گفت: آنچه امروز گزارش می‌دهیم،  بیش از هر اتفاقی، معجزه مدیریتی است که وقوع آن را باید به آقای شریعتمداری، تبریک گفت.

به گفته میرزایی، در دوران وزارت  شریعتمداری، سود شستا از مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد تومان به ۳۲ هزار میلیارد تومان رسیده و شفافیت در این هلدینگ و سایر صندوق‌های وابسته به وزارتخانه در اوج خود قرار گرفته است.

وی افزود: در صندوق بازنشستگی کشوری و فولاد نیز به‌رغم تشدید تحریم‌های ظالمانه، شیوع بیماری کرونا و قرارگرفتن در سخت‌ترین سال اقتصادی پس از انقلاب بسیاری از پروژه‌های نیمه‌تمام تکمیل شدند.

میرزایی توضیح داد: به‌عنوان مثال با وجود ترک پروژه بزرگ گندله‌سازی سه‌چاهون با سرمایه‌گذاری حدود ۱۰ هزار میلیارد تومانی از سوی پیمان‌کار چینی، مهندسان وطنی توانستند این پروژه را در موعد مقرر به پایان برسانند. 

وی تشریح کرد: حدود یک سال پیش، با همتی که بنگاه‌های اقتصادی زیرمجموعه وزارتخانه در پیش گرفتند، تهیه کتاب برنامه جهش تولید در دستور کار معاونت امور اقتصادی قرار گرفت و عبارت «جهش تولید» در معنای عبور از کمند محدودیت‌ها و موانع بازدارنده و برنامه‌ریزی مؤثر برای افزایش استفاده از ظرفیت‌های تولید تعریف شد؛ به‌گونه‌ای که رشد اقتصادی منفی سال‌های گذشته جبران شود و درآمدها افزایش یابد.

میرزائی با اشاره به محورهای اصلی برنامه جهش تولید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  بیان کرد: بهبود محیط عمومی کسب‌وکار، ارتقای نظام حکمرانی، جهش سرمایه‌گذاری و تولید صنعتی، ارائه خدمات رفاهی و شفافیت و حاکمیت شرکتی ازجمله این پنج محور بودند.

 معاون امور اقتصادی  اضافه کرد: خوشبختانه ظرفیت‌های بزرگی در جهش تولید وجود دارد؛ ما نیز از موارد بازدارنده استفاده کردیم تا سطح درآمد و تولید توأمان افزایش یابد.

وی درباره نحوه‌ی انتخاب بنگاه‌های برتر اقتصادی از بین حدود ۴۰۰ شرکت زیرمجموعه توضیح داد: در این زمینه  شاخص‌های مهمی یعنی رشد فروش، رشد حاشیه سود ناخالص، رشد مقداری تولید، رشد صادرات و درآمد ارزی، رشد سود، سرمایه‌گذاری جدید، توسعه محصولات، تغییرات فنی و تکنولوژیک شامل بازسازی، تعمیرات و نوسازی بنیادی و پیشرفت فیزیکی و مالی مد نظر قرار گرفتند.

میرزایی تاکید کرد: حساسیت محاسبات چنان بالا بود که در بعضی از موارد چند بنگاه با عملکرد بسیار نزدیک به یکدیگر رتبه متفاوتی به دست آوردند.

 

یادآور می شود مدیران و شرکت های برتر "جهش تولید" و "بهره وری" دیروز طی مراسمی در همایش تجلیل از عملکرد بنگاه های اقتصادی برتر (جهش تولید و بهره وری) با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شدند.

۴ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۰۶
روابط عمومی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید