اخبار

حرکت به سوی زنجیره فولاد قدرتمند

حرکت به سوی زنجیره فولاد قدرتمند
اولین کارگروه فولاد شرکت های وابسته به زنجیره فولاد و وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی برگزار شد. کارگروه فولاد "بررسی روندها و تحلیل بازار فولاد و بررسی زمینه های هم افزایی و بهینه یابی فعالیت ها " با حضور معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

این نشست روز یکشنبه 3 آذر به میزبانی معاونت امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور سلیمانی، مدیر عامل هلدینگ صدر تأمین و عصاری، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و مدیران شرکت های فولادی وابسته برگزار شد.

دکتر حجت اله میرزایی، معاون امور اقتصادی گفت:

چهار صندوق بازنشستگی وابسته به وزارت رفاه بطور تجمیعی و تلفیقی سهم قابل توجهی در بازار و زنجیره فولاد دارد و زنجیره کاملی در صنعت فولاد شکل گرفته است که نظیر آن در کشور محدود است . از سویی دیگر با نوعی پراکندگی در تصمیمات مواجه هستیم که شاید برای دستیابی به دستاوردهای بهتری نیاز است در مرحله اول با هم افزایی و در مرحله دوم تلفیق سازمانی صورت پذیرد. حسن این جلسات آشنایی بیشتر با یکدیگر، اشراف بیشتر با ظرفیت های موجود در زنجیره و دسترسی به یک زبان و ذهنیت مشترک نسبت به بازار داخلی و محیط خارجی و رخدادهایی که پیش رو هست و احتمالاتی که وجود دارد و در نهایت رسیدن به تصمیمات مشترک در این بازار است. افق بلند مدت آن نیز دستیابی به یک الگوی سازمانی هماهنگ و یکپارچه است. در این میان پیشنهاداتی درخصوص جابجایی در سهامداری شده است که به تدریج به آن می پردازیم.

گفتنی است که محور این نشست بررسی روند تحلیل بازار فولاد در سطح ملی و بررسی زمینه های هم افرایی و بهینه سازی فعالیت ها در زنجیره فولاد در بنگاه های اقتصادی وابسته و موضوع بند عوارض 25 درصدی صادرات محصولات معدنی بود. در این جلسه مدیران هلدینگ ها و شرکت های فولادی ضمن ارایه توانمندی و ظرفیت های مجموعه به بیان چالش ها و مشکلات فعالیت های اقتصادی، دسترسی به نهاده های تولید و چشم انداز صنعت فولاد پرداختند و درخواست تداوم برگزاری این جلسات و تدوین و اجرای برنامه عملیاتی تکمیل زنجیره فولادی و تهیه بانک اطلاعاتی مطرح گردید.

صنعت فولاد در ایران 40 سال سابقه دارد حدوداً 600 صنعت بعنوان پایین دست از این صنعت تغذیه می کنند پس از نفت خام دومین ماده پر ارزش دنیا محسوب می شود.

۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۱۱
معاونت امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی/ دفتر هماهنگی امور اقتصادی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید