اخبار

حفظ و توسعه بنگاه‌ها، شرط اصلی واگذاری شرکت‌های شستا

حفظ و توسعه بنگاه‌ها، شرط اصلی واگذاری شرکت‌های شستا
سعید خدامرادی، مدیرعامل هلدینگ صبا تامین، اولویت‌های واگذاری بنگاه‌های تحت پوشش شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی (شستا) و نحوه انجام این واگذاری‌ها را اعلام کرد.

سعید خدامرادی، مدیرعامل هلدینگ صبا تامین، اولویت‌های واگذاری بنگاه‌های تحت پوشش شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی (شستا) و نحوه انجام این واگذاری‌ها را اعلام کرد.

خدامرادی، گفت: براساس سیاست‌ راهبردی اصلاح ساختار سرمایه‌گذاری سازمان تامین‌اجتماعی به عنوان یک صندوق بازنشستگی و با هدف ارتقای ارزش اندوخته‌های بیمه‌شدگان نزد این سازمان، واگذاری حدود 110 شرکت از سبد دارایی‌های سازمان و شستا در دستور کار این سازمان قرار گرفته که انجام این وظیفه به‌عنوان عامل فروش به هلدینگ صبا تامین و شرکت خدمات صبا تامین ابلاغ شده است.

وی در تشریح فرایند واگذاری این شرکت‌ها افزود: در مرحله اول واگذاری‌ها، واگذاری 39 شرکت از مجموعه 110 شرکت به  هلدینگ صبا تامین ابلاغ شده است. این شرکت‌ها به دو گروه تقسیم شده‌اند. گروه اول شرکت‌های سود‌ده اما خارج از استراتژی‌های جدید شستا هستند که سود انباشته دارند. این گروه از شرکت‌ها بر اساس وضعیت عمومی اقتصادی و صنعتی با شرایط مشابه سازمان خصوصی‌سازی واگذار می‌شود. گروه دوم اما شرکت‌هایی هستند که سودآور نبوده‌اند و این گروه اخیر از شرکت‌ها بر اساس توافق بین خریداران، سرمایه‌گذاران و شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی واگذار می‌شوند.

 مرجع رسمی اطلاع رسانی اخبار تحولات واگذاری شرکتهای شستا، مدیرعامل هلدینگ صبا تامین، همچنین گفت: یکی از اصول اساسی مد نظر در این واگذاری‌ها، بررسی اهلیت و صلاحیت متقاضیان است. اولویت ما واگذاری شرکت‌ها به اشخاصی از نوع حقیقی و حقوقی است که در زنجیره تامین مواد اولیه یا تولیدات آن شرکت‌ها فعالیت می‌کنند و می‌توانند در آینده این شرکت‌ها را در وضعیت خوبی از لحاظ صنعتی و مالی اداره کنند و باعث افزایش تولید و درآمد این شرکت‌ها شوند، چرا که در مجموعه وزارت رفاه و سازمان تامین‌اجتماعی، حفظ اشتغال و تولید و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها یکی از ملاک ها و معیارهای اصلی است. در واقع رویکرد ما فروش و واگذاری به هر قیمت و به هر شکل نیست بلکه تلاش می‌کنیم در فرایند واگذاری‌ها، فعالیت بنگاه‌ها و اشتغال آنها حفظ شده و حتی توسعه یابد.

۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید